Історія дитячого садка № 3, що в місті Василькові Київської області бере початок від 1 квітня 1945 року. Дитячий садок знаходився у старому одноповерховому будинку, досить затишному і теплому, який потопав у зелені дерев. Діти спали на дерев'яних ліжках - розкладайках. Постіль носили з дому. В дитячому садку функціонувало дві групи. Дитсадок був підпорядкований облпромстрахкасам. Відвідували дитячий садок діти працівників банку, інших бюджетних організацій,  з малозабезпечених сімей".

Першою завідуючою була Хомут і очолювала його до 28 травня 1946р. Їй на зміну прийшла Турновська В.Г.

Записи в книгах наказів свідчать про те, що на дітей і працівників дитячого садка видавались пайки. І коли не було пайків, то не приходили  і діти, а  вихователям в цей час доводилось іти у відпустку за власний рахунок.

1947 рік. У дитсадку функціонує дві групи - молодша і різновікова. У жовтні цього року у м. Києві проходила республіканська олімпіада художньої самодіяльності, учасником якої була вихователька дитсадка Крех овець Леся Павлівна. Влітку у дитячому садку вперше проводиться оздоровлення дітей.

7 грудня 1948 р. по дитячому садку видається наказ на підставі Постанови Президії Укрпромстрахкас № 129 про допомогу одиноким матерям,  і в зв'язку з цим в дитсадку № 3 відкривається шкільна група з 9-ти годинним перебуванням в ній дітей шкільного віку. Вихованці навчалися  з 8 до 14 годин, а після обіду  працювала група продовженого дня. Кожен працівник прийнятий на роботу має пройти випробування в один місяць.

У 1949-50 навчальному році на посаду завідуючої було призначено Зелінську Н.П. В цей час  рішенням Президії промстрахкаси в дитячому садку затверджується дві групи: шкільна і дошкільна. З часом приміщення, в якому працював дитсадок, стає аварійним, внаслідок чого одна частина приміщення закривається і скорочується шкільна група.

У 1953 році після капітального ремонту приміщення  відкривається група дітей старшого дошкільного віку. І знову в дитсадку діє дві групи - молодша і старша. Дитячий садок живе повнокровним життям. Заняття, екскурсії, святкові ранки. Вихователі підвищують свій фаховий рівень, навчаючись в педагогічних технікумах.

Щоліта літа діти оздоровлювалися. На цей час  змінюється режим роботи:  робочий день  подовжується на дві години.

З вересня 1953 року посаду завідуючої обіймала Немшилова Марія Кіндратівна. Дитячий садок працює за десятигодинним режимом. У двох групах працює три вихователі.

У 1966 році приміщення дитсадка, як аварійне, закривають, а дитячий садок переїздить у пристосовану будівлю,  де знаходилася до цього часу школа. Приміщення  потребує капітального ремонту. Після його реконструкції в садочку почало функціонувати чотири групи. Згодом добудовують ще одну групову кімнату, методичний кабінет, харчоблок, кімнату для прання білизни, складські приміщення. У дитсадку діє 5 груп, одна з них цілодобова. Групи переповнені: в кожній групі З0 і більше дітей.

1970-ті роки. Прокладають каналізаційні комунікації, підводять водопостачання, пічне опалення змінюють на газове.

У 1973 році на базі цілодобової групи відкривають групу санаторного типу. Її відвідують діти з позитивною реакцією Манту (тубінфіковані) за направленням Васильківського тубдиспансеру.

Упорядковують територію дитячого садка. Ігрові майданчики прикрашають ігровими спорудами: будиночками, каталками - гойдалками, машинами; споруджують ігрові павільйони. Влітку, на час оздоровлення, більшу частину дня діти перебувають на свіжому повітрі; денний сон організовують у павільйонах.

З 1974 року  колектив дитячого садка очолює  вихователька цього ж закладу Куриленко Олена Пилипівна.

З жовтня 1980 року за рішенням виконкому Васильківської міської ради дитсадок переводиться із шестиденного робочого тижня  на п’ятиденний.

У ці роки особлива увага приділяється патріотичному і інтернаціональному вихованню, вихованню поваги до праці хлібороба.

Проводять рейди - перевірки споживання хліба,  відкриті заняття про хліб і працю хліборобів, обладнують стенд: "Хліб усьому голова

1983 - 1987 рр. дитячий садок очолює Т.П. Хижняк.

В приміщенні дитсадка зроблено капітальний ремонт: збільшено площу групових кімнат, оформлено залу, облаштовано медичний кабінет,  встановлено двоярусні металеві ліжка.

У 1987 р. на посаду завідуючої призначають Л.П. Самсоненко.

У 90-х роках на фасаді дитячого садка з'являється вивіска з чарівною назвою "Джерельце".

З року в рік у дитячому садку проводяться засідання  методичних об'єднань, традиційним стає проведення гуморин, шевченківських читань, конкурсів на кращий малюнок до "Міжнародного дня захисту дітей". Дитячий садок є другою домівкою для його працівників і вихованців.

Особлива сторінка історії - це люди, ветерани праці. Понад 40 років у дошкільному закладі  працювала Л.М.Савчук (Філіпова). Удень і вночі дарувала дітям материнську ласку і тепло свого серця. Виховательський стаж Г.П. Шафран - 34 роки. Понад 25 років віддали дітям Л.М. Жакова, Н.Д.Бойко, М.П. Шемберко, Г.К.Кобелькова, К.Ф. Стригун, Л.Я.Шерстюк, А.В.Пророченко. Це вони будували і перебудовували, виховували і навчали, постійно дбали про затишок у дитсадку.

У 2002 році у зв’язку зі зменшенням кількості дітей закривають одну групу і у садочку залишається чотири групи.

На  сьогодні у Васильківському ДНЗ № 3 «Джерельце» функціонує 4 групи, одна з яких – санаторна: для дітей із латентною туберкуліновою інфекцією. Виховуються та навчаються у закладі  понад 70 дошкільнят. Обслуговують їх 24 працівники, з яких  9 - педагоги. Покращується матеріально-технічна база закладу. Методичний кабінет поповнюється  новими методичними посібниками, художньою дитячою літературою. Спортивний зал обладнано нестандартним спортивним інвентарем, виготовленим педагогами.

Дошкільний заклад живе, діє.  Вихованцям у «Джерельці» добре і затишно. Кожного ранку їх радо зустрічають працівники дитячого садка.

                  

Валентина Бедненко

счетчик посещений